Eva Filipová - autorka publikací v oblasti společenské etikety, gastronomie, členka redakční rady časopisu Prestige, Stylenew a Naše rodina, lektorka kurzů "Moderní etiketa".

Po roce 1991 byla jednou z prvních, která začala s programem úspěšných kurzů pro ženy. Absolvovala studium na Mezinárodní škole pro estetiku v New Yorku.

Publikovala své články o jídle v týdeníku INSTINKT a je členkou gastronomické sekce Asociace hotelů a restaurací. Účastnila se mnoha konferencí o moderních trendech hotelového prostředí, gastronomie a etiketě chování pracovníků v hotelovém businessu v Chicagu, Paříži, Londýně, Berlíně, Krakově, Bruneji a dalších zemích. 

Dlouhodobý, mimořádný zájem o gastronomii a znalost prostředí ji přivedl k napsání knih Excellent menu, Česká kuchyně v moderním pojetí, Znovuobjevené recepty, Instinkt v kuchyni. S Evou v ráji, kniha, za kterou získala v roce 2014 ocenění - třetí místo v soutěži Zlatý hrozen - nejlepší gastronomická kniha roku. Kniha Czech cuisine a modern approuch dosáhla jako jediná česká kniha o gastronomii velkého uznání v NYC. Je spoluautorkou Zlaté kuchařky a knihy Jezte chytře.

Pro televizi Prima byla v pořadu Na nože porotkyní spolu se Zdeňkem Pohlreichem a Romanem Vaňkem.

Úspěšná a stále aktuální je autorská publikace v oblasti zásad společenského chování s názvem Společenská nápověda. Její kniha o společenském chování V koutě štěstí nehledej -společenská pravidla jsou v módě se stala bestsellerem. 

Další kniha Moderní etiketa boduje a má výborné ohlasy u čtenářů, prodejně je stále velmi úspěšná . Další kniha Etiketa se šarmem je o posledních trendech současné etikety. Posledním počinem je kniha Neřeš vrásky, hýčkej lásky, kde se autorka zamýšlí nad tím, že čas se nedá zastavit, a co dělat, když vám už není třicet let, ani čtyřicet.. a sem tam přibyde vráska. Sází na šarm, vtip a dobrou náladu.

Svoje pravidelné sloupky o společenském chování publikovala Eva Filipová již v deníku Telegraf. V časopisech Patriot , Katka apod. Byla lektorkou společenského chování pro          1. ročník Miss české republiky Michaely Maláčové. 

Pro televizi Noe natočila 12 dílů o společenském chování pro pořad V posteli pod nebesy. V pořadu Sama doma v roce 2014 měla seriál o společenském chování. Je vyhledávaným lektorem společenského chování.

V současné době je zástupkyní šéfredaktora online magazínu STYLE new a členkou redakční rady měsíčníku Naše rodina

Píše také pravidelné sloupky o jídle "Tipy Evy Filipové" pro Lidové noviny a měsíčník Naše rodina.

Eva Filipová s šéfredaktorkou Marcelou Kohoutovou

© 2020 Worlds Collide. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!